סיוע לנזקקים

בכל מדינה מוסרית קיים המושג של רווחה, סעד, עזרה ותמיכה לאנשים הזקוקים לכך. האמת היא שהדברים אף מעוגנים בחוק בדמות דמי הבטחת הכנסה לאנשים שלא מצליחים להרוויח כמה שהם באמת צריכים על מנת לכלכל את בני ביתם.

בישראל יש גם את מס ההכנסה השלילי, יש השלמת הכנסה, יש סיוע בשכר דירה ובקיצור, יש דרכים בהם בוחרת המדינה לעזור ולסייע ואדם שמוצא את עצמו נזקק אכן יכול לקבל את הסיוע הנדרש. אך ברור כי בהרבה מאוד מהמקרים או אפילו בכולם, זה ממש לא מספיק.

אין הקומץ משביע את הארי

אז נכון שיש את הסיוע של המדינה ויש את העזרה שאפשר לקבל מטעם הביטוח הלאומי אך עדיין אי אפשר לומר כי אכן אלו מסוגלים להשתלט על כל הבעיות שלנו ולתת לנו מענה מושלם.

ניקח לדוגמא את המענק שהמדינה נתנה רק לאחרונה לכל אדם בישראל בעקבות משבר הקורונה. האם אפשר לומר שהמענק הזה הוביל לרווחה? המטרה בסך הכול הייתה להניע את הכלכלה כפי שהצהיר ראש הממשלה. אך האם משפחה עם ילדים יכלה לעשות משהו מאוד מיוחד עם אלפיים השקלים שהיא קבלה? בקנייה שבועית מרוכזת היא נפרדה מכל הסכום לשלום…

אז מה באמת עושים שאין הקומץ משביע את הארי?

כאן נכנסים לתמונה הארגונים השונים המציעים סיוע לנזקקים.

עוזרים לנזקקים באופן קבוע

הארגונים הללו מציעים עזרה קבועה ועקבית לנזקקים בלי לשכוח מהם לאחר שתרמו להם תרומה כלשהי חד פעמית. הם ממשיכים לתמוך ולהעניק בלי חשבונות ובלי חקירות. בכך הם גם מעניקים תחושה טובה למקבלים שלא מתביישים שוב ושוב בכל מתת מחדש.

סיוע הניתן לנזקקים בלי לבחוש בענייניהם זהו סיוע מבורך שמצליח להעמיד אנשים ומשפחות רבות על רגליהם.